Кафедральний костел святих апостолів Петра і Павла

Церкви - Камянець-Подільський, вул. Татарська, 20

 

 

  • Поділитися
Неймовірною середньовічною красою архітектури чарує туристів та мешканців Кам’янця-Подільського Кафедральний костел Св. апостолів Петра і Павла, що знаходиться майже у центрі Старого міста, неподалік від Ратуші. Засновником костелу прийнято вважати князів Коріатовичів (приблизно 1370 р.). Костел мав значний вплив на життя Поділля і за це його називали малим Вавелем (Вавелівський пагорб у Кракові на якому знаходиться королівський замок). У подальші роки після заснування храм розширювався, набував кращого вигляду. На території костелу з’явилися: каплиця Пресвятого Таїнства, каплиця Втілення Пресвятої Діви Марії, каплиця Непорочного Зачаття Богородиці (перша половина XVII ст.). Такі масштаби розширення свідчать, що храм Св. Петра і Павла володів значними багатствами.

У період, коли Кам’янець-Подільський перебував під владою турків, костел стає мечеттю, до нього прибудовують мінарет. Після звільнення міста від поневолювачів на мінареті встановлюють скульптуру Діви Марії. У добу комуністичного режиму, храм закривають і розміщують у ньому музей (1936 р.). 1990 року храм повернуто римо-католицькій громаді.

Кафедральний костел Св. Апостолів Петра і Павла уже 150 років вслуховується у мелодії органної музики і ніяк не може розгадати секрет геніальності цих звуків. Орган розміщений у храмі - найстаріший в Україні, а точніше такого типу він єдиний у нашій державі, а у Європі їх налічується тільки сім. Послухати органну музику можна не всюди, тому кам’янчани дуже пишаються наявністю такого інструменту, послухати який може будь-хто бажаючий

Церкви, Кафедральний костел святих апостолів Петра і Павла

Камянець-Подільський, вул. Татарська, 20
Рекомендуємо переглянути
Показати більше