Миколаївська церква (УПЦ Московського патріархату)

Церкви - Камянець-Подільський

 

 

  • Поділитися
Кам’янць-Подільський представляє багато різних культур народів, що у певний час проживали у цій місцевості та залишили свої відбитки. Миколаївська церква має загадкову історію. Дослідники сперечаються про час побудови, але більшість думок сходить до XII-XIII ст.

Початково на цьому місці був побудований Миколаївський дерев’янний храм (1398 р.), пізніше пересвячено у Благовіщенський та перебудований у міцніший кам’яний у 1577 р. Про подальшу долю храму історики також сперечаються одні говорять, що у 30-х роках XX ст. Миколаївську святиню висадили у повітря, інші стверджують, що це найстаріша церква у Кам’янці-Подільському. 1998 року, у день Миколая Чудотворця, відсвяткували 600-річчя храму. Заглянувши у давнину, ми побачимо, що колись це була вірменська церква Благовіщеня Пресвятої Богородиці. У середині XVIII ст. Благовіщенська церква була приєднана до вірменського Миколаївського храму (сьогодні він зруйнований), що знаходився поряд, як капличка. На початку XIX ст. греко-католики випросили храм собі та пересвятили на церкву Св. Миколая Чудотворця.

На кінець століття церква зазнала суттєвих змін: стала православною святинею; спереду добудували притвор, по обидва боки – виросли кам’яні мури з проходами; при вході у садибу побудували дзвіницю. 1962 р. приміщення церкви використовували як склад. І нарешті, з 1990 року Миколаївська церква почала діяти у складі УПЦ Московського патріархату. Цікава історії врятованої ікона Миколая Чудотворця, яка довгий час перебувала у храмі на Руських фільварках і через багато років, повернулась у Миколаївську церкву на своє місце. Миколаївська церква береже у собі багато таємниць, можливо колись їх розгадають. Цей храм користується популярністю у мешканців, маленька затишна церква проникає у всі закутки нашої душі.

Церкви, Миколаївська церква (УПЦ Московського патріархату)

Камянець-Подільський
Рекомендуємо переглянути
Показати більше