Будинок польського магістрату (Міська ратуша)

Вулиці та площі - Кам’янець-Подільський, Польський ринок

 

 

  • Поділитися
У центральній частині Старого міста на площі Польський ринок розміщена Міська ратуша, або інша назва Будинок польського магістрату – пам’ятка середньовічних цивільних споруд, датована кінцем XV-XVI ст. Так склались історичні події, що у Кам’янці-Подільському співіснували три найбільших громади міста: українська, вірменська та польська, вони мали свої органи влади, магістрат. Головною у керуванні містом була польська громада, яка поступово придушувала дві інші. У центрі Кам’янця-Подільського були польські поселення та ринок, посеред якого розмістилась будівля польського магістрату – кам’яна ратуша з вежею та дзвіницею. Початково ратуша складалась із різних будівель, але під час реконструкції 1616 року – будівлі об’єднали, у результаті споруда набула поважного вигляду. Ратуша налічує велику кількість приміщень: на першому поверсі - 10, на другому та у підвалі - по 9. На сьогодні у підвалі розчищено та реставровано тільки три кімнати. За підозрою архітекторів є другий ярус підвалу (в якому також 9 кімнат) та підземні ходи, які ведуть у різні сторони від магістрату. Підвальні приміщення використовувались, як склади для зброї та тюремні камери для ув’язнених.

Перед ратушею у Кам’янці-Подільському знаходилась «лобна площа» на якій був розміщений «стовп ганьби» та місце для страти. Осінню 1768 р. відбулася, напевно найбільша, масова страта гайдамаків із загону Іванна Гонти. На початку XIX ст. на майдані тричі катували народного месника Поділля Устима Кармелюка.

Міська криниця розміщена на площі Польський ринок, милує око туристів своєю бароковоюю архітектурою: шестиметрова споруда у формі квадрата зі зрізаними кутами (за планом восьмикутна).

Вулиці та площі, Будинок польського магістрату (Міська ратуша)

Кам’янець-Подільський, Польський ринок
Рекомендуємо переглянути
Показати більше