Сквер «Лебедине озеро»

Вулиці та площі - Камянець-Подільський

 

 

  • Поділитися

Сквер «Лебедине озеро» у Кам’янці-Подільському знаходиться на краю каньйону річки Смотрич, завдяки чому чарує мешканців та туристів невимовною красою краєвиду. На кінець минулого століття сквер, що сьогодні має назву «Лебедине озеро», був дуже романтичним та цікавим місцем. З цієї території відкривається неперевершена панорама Старого міста оповита міцним кам’яним каньйоном річки Смотрич - відірвати погляд від середньовічного Кам’янця-Подільського неможливо.

З часом сквер утратив свою славу, тому що територія не мала належного догляду і занедбалась: на місці озера утворились зарослі з болотом через які пробивалась вода із джерела, що є основою життя місцевого водоспаду.

До 20-ї річниці Незалежності України у Кам’янці-Подільському реставрували сквер «Лебедине озеро». Довелося прикласти багато зусиль для того, щоб з болота зробити озеро; розчистити джерело і відповідно налагодити шляхи постачання води для водопаду; встановити посеред меншої частини озера фонтан-статую з трьох лебедів. Про назву водоспаду, існує легенда, у якій говориться, що перед від’їздом у турецьку неволю дуже плакали українські дівчата і на тому місці утворилось джерело, яке і розлило води по каньйоні та утворився водопад.

До «Лебединого озера» ведуть шляхи з інших скверів: Молодіжного та Центрального парку. Щоб перейти до Центрального парку потрібно піднятись сходами посеред яких тече вода, породжуючи відчуття легкості та постійного руху життя. Український рушничок не дасть заблукати, а заведе у найромантичніше місце Кам’янця-Подільського – бруківка до скверу викладена візерунком українського рушника. Назву озеро отримало завдяки подарунку міського мера – парі лебедів. У Кам’янці-Подільському сквер «Лебедине озеро» користується популярністю серед молодят, адже чаруючий краєвид, лебеді – символи любові, малі та великі фонтани – це так романтично.

Вулиці та площі, Сквер «Лебедине озеро»

Камянець-Подільський
Рекомендуємо переглянути
Показати більше